המפגש, שהתקיים אתמול (שלישי) בתל אביב כלל הרמת כוסית חגיגית, הרבה צילומים משותפים ולאוהדים הייתה הזדמנות לשאול את ההנהלה הבכירה ביותר של אחת הקבוצות מהמדוברות באירופה, מגוון שאלות בפאנל ייחודי בו השתתף מנכ"ל המועדון האנס יואכים ואצקה, שחקן העבר האגדי קרל-היינץ רידלה ומאמן הקבוצה לשעבר אדין טרזיק. מארגני המפגש בישראל: "אנו מודים להנהלת הקבוצה על המפגש, מדובר במפגש חסר תקדים"

בתחילת השבוע נחתה בישראל משלחת ההנהלה הבכירה של קבוצת הכדורגל הגרמנית בורוסיה דורטמונד. מטרת הביקור הייתה חיזוק הקשרים החברתיים והעסקיים עם שותפיה הישראלים ועם מועדון האוהדים הרשמי בישראל. עוד לפני המפגש עם מועדון האוהדים ערכה המשלחת ערב גאלה בתל אביב בו קיבלה הנהלת הקבוצה פרס הוקרה על פעילותה למיגור האנטישמיות, ובנוסף קיימה המשלחת ביקור רשמי ביד ושם בירושלים במסגרתו מנכ"ל הקבוצה חתם בספר המבקרים של יד ושם והשתתף בטס זיכרון באוהל יזכור, ואף הגיעה לאצטדיון נתניה וצפתה במשחק של הפועל תל אביב נגד מכבי נתניה, שכן, דורטמונד ונתניה הנן ערים תאומות.

כאמור, אתמול בערב נפגשה המשלחת עם מועדון האוהדים הרשמי בבר הפלורנטינה בתל אביב. לאחר קבלת הפנים בה האוהדים השרופים נפגשו עם ההנהלה, קיימו שיחות היכרות, הצטלמו וקיבלו מארזים ייחודים עם צעיפים רשמיים של הקבוצה התקיים פאנל רשמי בו ענו על שאלות האוהדים מנכ"ל הקבוצה האנס יואכים ואצקה, אגדת המועדון שחקן העבר, קרל היינץ רידלה והמאמן אדין טרזיק. בנוסף, הציגה ההנהלה את התכנית למיגור האנטישמיות אותה היא מקדמת תחת הכותרת "מאוחדים בזיכרון. מאוחדים נגד האנטישמיות".

מנכ"ל הקבוצה האנס יואכים ואצקה, מהדמויות הבכירות והדומיננטיות בכדורגל הגרמני ויו"ר מועצת המנהלים של ה-DFL (ליגת הכדורגל הגרמנית) ציין: " בימים אלו יש לנו את הקבוצה החזקה ביותר אי פעם ואנו מודים לכם על תמיכתכם. תודה גדולה שהגעתם למפגש המיוחד, אנו נרגשים להגיע לישראל ולפגוש את האוהדים שלנו בכל ביקור".

רתם מטרסו, מהגרעין המארגן של מועדון האוהדים ציין: "מפגש מסוג זה אינו מובן מאילו, מדובר במפגש חסר תקדים, שמועדון בסדר גודל כזה מפגיש את השדרה הניהולית הבכירה שלו עם אוהדים בישראל ועונה בכנות על שאלותיהם. אנו מודים להנהלת הקבוצה על המפגש"

 בעמוד הפייסבוק הרשמי של אוהדי הקבוצה נכתב: "הבורוסנים הישראלים זכו היום לכבוד גדול במיוחד, כשהנהלת בורוסיה דורטמונד, בראשות אקי ואצקה וקרסטן קראמר, יחד עם אגדות העבר קאלה רידלה (כוכב הזכייה בצ'מפיונס ב-1997) ואדין טרזיץ (מאמן העבר הזמני והעתיד הקבוע שלנו) הגיעו למפגש אינטימי איתנו במסעדת "פלורנטינה" בתל אביב.

מעבר לשיחות ארוכות בגובה העיניים, לא מעט תמונות משותפות והרבה בירה ואוכל טוב, ענו השלושה באריכות לשאלות הקהל בנושאים הספורטיביים והקהילתיים כאחד, הבטיחו להמשיך להיאבק באנטישמיות ולשמור על קשר עם ישראל ועם יד ושם, והעניקו לכולנו מזכרות מרגשות מהמפגש.

אנו גאים בקשר עם המועדון וביחס הייחודי שאנחנו כמועדון אוהדים זוכים לו. גם אחרי האכזבה מדחיית המשחק בארץ (שעוד יתקיים, כך הובטח לנו) אנחנו גאים היום במיוחד להיות בורוסנים.

קרדיט צילום: מוקי שוורץ

תגובות

להשאיר תגובה