ארגון בני ברית ותיכון עירוני י"א בתל אביב בניהולו של דרור איסרוב בפרויקט חינוכי התנדבותי "הזדמנות שניה" עבור תלמידים שהתקשו במסגרת בתי ספר שש שנתיים בתל אביב-יפו , העמוסים בתלמידים, והעדיפו מסגרת של תיכון קטן עם יחס אישי והצלחה בהכנה לבגרות..

במסגרת זו, הצוות החינוכי של בית הספר מסתייע על בסיס שבועי קבוע במתנדבים, חברי ארגון בני ברית בכדי לסייע לתלמידים בלימודים ולהכינם לקבלת תעודת בגרות.

מתנדבי בני ברית נותנים שיעורי עזר לתלמידים על בסיס שבועי קבוע – שעתיים בכל שבוע כחלק ממערכת השעות של התלמידים, במקצועות: אנגלית, מתמטיקה, אזרחות, תנ"ך, משאבי אנוש ועוד. המתנדבים מלווים את התלמידים בכיתה קבועה החל מכיתה י' ועד לכיתה י"ב כהכנה למבחני הבגרות.

בשנת הלימודים הנוכחית תשפ"ד שותפים לפרויקט 16 מתנדבים ומתנדבות חברי ארגון בני ברית.

עמנואל כהן, נשיא בני ברית: "אני גאה מאד לקחת חלק כ"כ מהותי בפרויקט החינוכי ולאור הניסיון שנצבר בכל שנות הפרויקט התברר שהתוצאות של הכיתה עימה אנו עובדים גבוהות יחסית לכיתות אחרות, ואחוזי ההצלחה במבחני הבגרות גבוהים במיוחד. אנו שוקלים להרחיב את הפרויקט לכיתות נוספות בתיכון עירוני י"א , וליישמו בבתי ספר דומים בערים נוספות".

בנוסף, בבית הספר יושם פרויקט מצוינות שמיועד לעודד את התלמידים להתאמץ ולהגיע להישגים טובים בלימודים. בשיתוף בין הנהלת התיכון ובני ברית נקבעו קריטריונים לבחירת התלמידים המצטיינים, ובכל שנה נבחרים 5 תלמידים מצטיינים שמקבלים בטקס מיוחד תעודות הצטיינות ופרסים כספיים, תרומת המועצה האזורית גוש דן של בני ברית.

מנהל התיכון קובע כי "פועל יוצא של תרומת המתנדבים הינו הדוגמה האישית שהתלמידים רואים בנושא ההתנדבותי, כאשר התלמידים חווים בעצמם את חשיבות רוח ההתנדבות ולומדים, מעבר לציוני הבגרות את הפן הערכי של ערך ההתנדבות במדינת ישראל".

תגובות

להשאיר תגובה