"אנחנו עומדים לפני קריסה"

ועד הורים ארצי בדיור התומך של אנשים עם מוגבלות, עמותת אמ"א ונציגויות ההורים והאנשים בעמותות ומסגרות התעסוקה והדיור לאנשים עם מוגבלות קיימו מחאה נרחבת ברחבת מוזיאון ת"א. הנציגים הצהירו : "אנחנו עומדות לפני קריסה!!! אם האוצר לא ייענה בדחיפות לדרישה להעלות את שכר המדריכים/ות והמטפלים/ות לא יהיה מי שיטפל בילדים שלנו. הדרישה שלנו היא חד משמעית ולא נתפשר על פחות מכך: להשוות את שכר המטפלים והמטפלות לשכר הסייעות בחינוך המיוחד – 8,000 שקלים בחודש. זו אינה דרישה מופרכת, אם לסייעות מגיע (ומגיע!) אז כך גם למטפלים שלנו שעושים עבודה דומה ואף קשה יותר".

הארגונים המפעילים את המסגרות הכריזו שיפסיקו לקלוט חברים חדשים במסגרות החל מה- 1.9 וב– 10.9, יפתחו בשביתה כללית – משמע כל מסגרות היום יסגרו לזמן בלתי מוגבל!

איריס ברלה, יו"ר ועד הורים ארצי בדיור התומך לאנשים עם מוגבלות :
" המטרה צודקת ומוסרית! תיקון עוול של שכר שהוא ברמה של חרפה!".
גאיה, בת 21, סיימה את לימודיה בחינוך המיוחד ואמורה להשתלב ב-1 בספטמבר במרכז יום שיקומי ביד בנימין. נכון לעכשיו, במידה ולא יקרה נס של הרגע האחרון, גאיה תשאר ב -1 בספטמבר בבית, ללא מסגרת.

"גאיה צריכה עזרה בכל פעולות היום-יום", מספרת אמה רחל אוחיון. "היא לא מדברת, מתקשרת רק עם מחשב, 100% סיעודית. כבר עכשיו אין לי אוויר מהדאגה. המסגרת נותנת לה משמעות בחיים, גירוי חברתי ואינטלקטואלי. אם היא תשב בבית לא תהיה לה חברה, תקשורת וגם לא טיפולים פרא-רפואיים".
גם אלון טביב ממודיעין, אבא של אליעד בן 14, נער עם מוגבלות שכלית ומוגבלויות נוספות בהן שיתוק מוחין ועיוורון, חושש ממה שיקרה בספטמבר, כאשר מסגרת הארכת יום בחינוך המיוחד של אליעד, תסגר.
ההורים אכולי דאגה מהשביתה במסגרות היום לאנשים עם מוגבלות שתתחיל בספטמבר אבל איש לא לוקח אחריות!

 

 

תגובות

להשאיר תגובה