כולנו זוכרים את האלטזאכן שהיה עובר ברחובות עם משאית עמוסה בדברים, צועק וקורא, ואנשים היו יורדים ונותנים לו את כל מה שהם כבר לא צריכים ואת הפריטים האלה הוא היה מעביר הלאה.על העיקרון הזה עובד הלאבטזאכן- משאית של אהבה ותרומה. בתקופה לא קלה שעוברת על כלל התושבים ומתבטאת במצב רוח ירוד ברחובות ובעלייה בצורך בתרומות ,הוקם המיזם הכה חשוב הזה.  

ללאבטזאכן שתי מטרות עיקריות : האחת, לעשות שמח, לרומם את מצב הרוח של כל התושבים בכל השכונות, עם מוסיקה מקפיצה, רקדניות, ומפעיל שמנצח על הכל .  

המטרה השנייה היא לגייס תרומות. ברגע שעושים לאנשים טוב על הלב, משמחים אותם וגורמים להם לחייך- הם תורמים ברוחב לב את כל מה שהם לא צריכים ויכול לסייע לאחרים. התרומות, של אוכל יבש, מוצרי טואלטיקה, משחקים וצעצועים לילדים מועברות באופן מסודר לעמותות וארגונים אשר דואגים שיגיעו ישירות לאנשים הזקוקים להם ובכך נוצר מעגל נתינה גדול ואינסופי .  

הפרויקט, שהוקם על ידי דפני ליף פעילה חברתית וקובי שטח, מפיק ומנחה אירועים ,החל לפעול בתחילת יוני 2020 ומאז יוצא כל יום שלישי לעשות שמח ברחובות תל אביב.  

הפרויקט הוא כולו התנדבותי ומתבסס על רוחב ליבם של אנשים ממגוון הקשת החברתית אשר תורמים מזמנם ,מהידע שלהם ומהיכולת שלהם על מנת שהלאבטזאכן תצא ותפיץ אהבה בכל יום שלישי אחר הצהריים.  

נכון לעכשיו הפרויקט פועל אך ורק בתל אביב אך כבר ישנם מגעים עם ערים נוספות, כאשר המטרה היא שבכל עיר, פעם בשבוע תוכלו לשמוע את הלאבטזאכן נוסע וקורא לאנשים לשמוח, לחייך, לתרום ולהירתם – כי ביחד אנחנו יכולים לעשות פה שינוי גדול, ואם כולנו ניתרם, נתרום וניקח חלק בעשייה- יהיה פה הרבה יותר טוב .  

  להצטרפות לפרויקט

תגובות

להשאיר תגובה