"אהבה שווה"

לרגל יום האהבה הבינלאומי חוש"ן ודיזנגוף סנטר יציגו את "אהבה שווה", תערוכה בעלת אמירה חברתית נוקבת, המבקשת להאיר את קסם האהבה המגוון והיפה בתוך קהילת הלהט"ב, באמצעות סדרה של 20 צילומים מחתונות מגוונות של זוגות ישראלים. התערוכה, אותה אצרו יואב מאיר וגילי סיוון כהן, בוחנת את הרגעים העמוקים של שמחה, מחויבות וחגיגה בחתונות להט"ב, ושופכת אור על המסע המתמשך לעבר השגת שוויון זכויות. במעמד ההשקה, שתתקיים ביום שלישי ה-13.2.24 יתקיים טקס חידוש נדרים של זוגות שלוקחים חלק בתערוכה, בהנחיית אוולין הגואל.

"אהבה שווה" חורגת מהנרטיבים המקובלים, ומציגה את הגיוון המדהים בתוך קהילת הלהט"ב, כל תצלום מספר סיפור ייחודי, לוכד את תמצית האהבה החורגת מגדר, זהות וציפיות חברתיות. מרגעים אינטימיים המשותפים בין זוגות ועד לחגיגות השופעות של האחדות, התמונות הללו משקפות את האמת האוניברסלית שאהבה אינה יודעת גבולות.

התערוכה היא חגיגת הניצחונות שהושגו למרות המאבק לשוויון ותזכורת נוקבת לעבודה שעוד לפנינו. היא מזמינה את המבקרים לחזות ביופי העמוק ובמשמעותן של חתונות בתוך קהילת הלהט"ב תמונות אלו לוכדות לא רק את חילופי הנדרים העדינים, אלא גם את האומץ והחוסן הנדרשים לאהוב בגלוי בעולם שבו שוויון זכויות עדיין אינו אוניברסלי. בין הזוגות שתמונותיהם יוצגו ניתן למצוא גם דמויות מוכרות ומובילות מקהילת הלהט"ב, כמו רן דנקרהראל סקעתנדב בורנשטייןיניב ביטוןאוהד חיטמןעידו תדמור ועוד.

לדברי האוצרים, יואב מאיר וגילי סיוון כהן: "בחלקים רבים של העולם, הזכות להינשא עבור קהילת הלהט"ב, נותרה מאבק מתמשך. תערוכה זו שמה לה למטרה להגביר את קולם של אלה שבחרו לחגוג את אהבתם באמצעות האיחוד של הנישואין, למרות המחסומים ואי השוויון שהם מתמודדים איתם בישראל. הצילומים המוצגים כאן הם לא רק תמונות של חתונות אלא מהווים חלונות לחוסן, לאהבה ולנחישות של זוגות שממשיכים לחלום על שוויון זכויות. במהלך התבוננות בתמונות אנו ממליצים להרהר בחשיבות של טיפוח, הכלה, הבנה ואמפתיה. התערוכה משמשת קריאה לפעולה, המזמינה את המבקרים להצטרף לשיחה המתמשכת סביב שוויון זכויות לכל הפרטים, ללא קשר לנטייתם המינית או לזהותם המגדרית".

מור נהרי, מנכ״לית ארגון חוש״ן: "אנחנו בארגון חוש״ן מתרגשים מאוד לקחת חלק בתערוכה שכולה חגיגה של צבעוניות, גיוון ובעיקר, אהבה. לסיפורים שלנו יש את הכח לשנות את העולם ולהפוך את החברה שלנו לסובלנית יותר, מכילה יותר, מקבלת יותר. ביום כמו יום האהבה אנחנו חוגגים את האהבות שלנו, אבל לצד זאת, לא שוכחים שהדרך לשוויון ולהכרה בכל סוגי המשפחות ובכל סוגי האהבות במדינת ישראל עוד ארוכה. מי ייתן וכולנו נוכל לחגוג ולציין את האהבה שלנו, במדינה שלנו, שנדע שלאהבה של כולנו יש מקום, שלכל אחד ואחת ומאיתנו יש מקום. הזוגות שסיפור האהבה שלהם ניבט אלינו מתוך התמונות בתערוכה, פותחים עבורנו צוהר מרגש לסיפורי האהבה שלהם, מפיצים אור גדול ומזכירים לכולנו, בעיקר בימים אלו, את הכח החזק ביותר – כוחה של האהבה".

התערוכה "אהבה שווה" תוצג בין התאריכים 14-29.2.24 במתחם הגלריה בקומה 1-, דיזנגוף סנטר.

שם התערוכה באנגלית: Equal Love.

הכניסה חופשית

תגובות

להשאיר תגובה