על חלומות ואנשים

הי מיכאל יקר בוקר טוב, 

החלטתי לשתף אותך במשהו עוצמתי מאוד שקרה לי הלילה. חלמתי על סבתא שלי שנפטרה לפני שנתיים ומאז הגיע כמה פעמים בחלומות שקטים, הפעם חלמתי שאני מגיעה עם הרכב לבקר אותה וחונה ממש צמוד אליה הביתה, הבית שבמציאות היה בית כמעט ריק במושב היה מלא בחפצים. ואני מביטה בדברים שהיא מראה לי, אני שמה טבעת, שרשרת וצמיד ושמחה בהם. שואלת אותה אם אני יכולה לקחת והיא כמובן מאשרת ונראה ששתינו יודעות שזה מין ירושה. ואז אני הולכת רגע להביט בראי לראות את השרשרת וכשאני חוזרת היא מחכה לי, מביאה לי שעון יד ישן שלה ומושיטה לי. באותו רגע חשבתי שכבר לקחתי שעון ממנה ולא זכרתי האם הצמיד הקודם הוא שעון.. ואז היא אומרת לי : עוד חצי שנה אביא לך עוד. ואז היא הולכת איתי שלובת זרועות ונינוחה ומלווה אותי החוצה, אני אומרת לה שתבוא קצת לשמש שזה בריא והיא מחייכת ומלווה אותי. ברגע הזה אני מתעוררת וקולטת שסבתא באה לבקר אותי בחלום!! אני חצי ערה חצי חולמת ומחבקת אותה חזק, פורצת בבכי מטורף (במציאות ובחלום) ואומרת לה תודה שבאה. ובבקשה שתעזור לי, שתהיה איתי. בכיתי מאוד מהתרגשות ומעצב ומשמחה. ארשה לעצמי להגיד לך שהלוואי והיא הביאה לי תכשיטים לחתונה 

 לחולמת שלום,

יודע אני שלעיתים רבות אנו חולמים על סצנה מסוימת ומאחלים לעצמנו שתתממש במציאות אך חושב להבהיר כלל יסודי בשפת החלומות האומר : "מה שבחלום אינו במציאות"

זה החלום נועד לשקף לך את כמיהתך הגדולה להשלמה זוגית שתהא בבחינת סגירת מעגל ומאידך מראה לך את יסודותייך הערכים על פיהם הנך מתבקשת לפעול ולהתנהל.
הכוונת החלום אלייך היא שלא להתבלבל בזה המקום. שלא לפעול מתוך אותה כמיהה העלולה לשבש לך את הבנותייך בנוגע לדיוק לו הנך זקוקה בקשר זוגי. אל נא לך לייצר השלכות שתהיינה בבחינת אשליות שאינן יכולות להתממש כאשר הנך צועדת אל זה המקום.
זכרי שיחד עם כמיהתך האמיתית למימוש זוגי עלייך לזכור יסודותייך הערכיים שכן בלבול בזה המקום עלול לגרום להבנה שנעשתה בחירה להתפשר במקומות שאין היה נכון לבחור בהם בפשרה.

 בוקר טוב מיכאל,

אשמח עם תעזור לי בפירוש חלום שהיה לי שישי ושבת.אחותי חלתה לפני כשנה בסרטן שד והיום תודה לאל הכל הסדר לאחר טיפול וכימותרפיה.חלמתי שהיא התקשרה אלי ודיברה על סתם ותוך כדי מספרת לי שחזר לה הסרטן.ואני התחלתי לבכות ובזה נגמר החלום. החלום בשני שהיה לי זה היה ביום שישי שאני ביקרתי אצל חברה(לא יודעת איזה)שיש לה תינוקת בערך בגיל שנה וחצי ,והילדה ישנה בחדר.אני הלכתי להציץ בחדר ואז ראיתי את הילדה נצמדת לקיר כי היא פחדה ליפול כי בעצם החדר שינה היה סוג של ג'קוזי.ואז הרמתי אותה וחיבקתי אותה חזק חזק.יש לציין שלי יש שתי ילדים גדולים ובעלי כל הזמן רוצה שנביא עוד ילדים ואני מסרת אני לא יודעת אם יש קשר.

לחולמת שלום,

חלומך הראשון מבקש להסב תשומת לבך להתנהלות מסוימת הקיימת אצלך אשר מזיקה לך ויוצרת סטיה מדרכך המקורית. זו ההתנהלות קשורה בחיקוי/שכפול/העתקה של דפוס התנהלות שמזהה הנך שאינו שלך, שירשת אותו ממישהו אחר.
בחני הדברים לעומקם שכן, נשמתך מצרה ועצובה בשל בחירתך להתנהל באופן שאינו הולם אותך.
חלומך השני מנחה אותך להתבוננות פנימית על מקום שזנחת, מקום שבטא תחילתה של יצירה כלשהיא אשר בעיקר בגלל חשש להפגע רגשית אינך מקדמת. זו היצירה ממתינה לתמיכתך, ממתינה לחיבוקך.
התתני לה זאת?

שלום לפותר החלומות,

חלמתי שאני נמצאת עם בעלי וחבר טוב משותף שלנו בבית כלשהוא שאיני מכירה. בעלי יוצא לאיזה מקום ואני נשארת בחדר עם אותו חבר. לפתע, בלי הודעה מוקדמת אותו חבר שולח את ידו ומניח את אותה על רגלי, אני המומה ומעיפה לו את היד ושואלת אותו בתדהמה : מה אתה עושה??? כאן הסתיים החלום כאשר מה שאני זוכרת הוא את תחושת ההלם מאותו מעשה נבזי. אשמח מאוד אם תעזור לי בפתרון החלום כיוון שאותו חבר הוא איש טוב עם לב רחב שאיני מבינה כיצד יכול לקרות מצב שבו התמונה שראיתי בחלום יכולה להתממש במציאות?

 

לחולמת שלום,

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של בני האדם בקשר לפתרון החלומות קשורה למחשבה שלהם שהחלום ניתן להבנה כמו המציאות. אין זה נכון. שפת החלומות עוסקת בסמלים אותם היא לוקחת מהמציאות בכדי להעביר מסר לחולם. על כן, יכולה הנך להירגע אין שום קשר בין התמונה אותה ראית בחלומך לבין המציאות. הכוונת החלום נועדה לשקף לך מקום שבו בינך לבין עצמך חושבת הנך להתנהל באופן שאינו הולם את אמת דרכך, באופן מניפולטיבי שנועד לשרת אינטרסים שלך ואינו נכון לך. למשל, נניח שהנך עוסקת במכירות של מוצר המסייע להקלה מכאב כזה או אחר. הבה נדמה מצב שבו מתקשר אלייך לקוח פוטנציאלי המבקש לקבל פרטים על אותו מוצר והנך מזהה שיכולה את להפעיל עליו לחץ אגרסיבי כדי לגרום לו לבצע עסקה. לפי החלום הבחירה שלך לתמרן אותו באופן מניפולטיבי כדי לשרת את האינטרס הצר שלך לייצר מכירה אינה מתאימה לך, אינה נכונה לך, שכן מתנהלת הנך לפי ערכים וחשוב לך לשמור על כבודו של האחר, על בחירתו החופשית להחליט בזמנו שלו מה נכון עבורו ומה אינו נכון.

 

 

 

חלומות על נפטרים

פעמים רבות אני מקבל פניות של חולמים אשר חלמו על דמות קרובה שנפטרה מין העולם ומשוכנעים שישנו מסר חשוב עבורם מאותה דמות. אני מודע לכך שזו כמיהת לב גדולה של רבים כיוון שישנו געגוע ודרך ממד החלומות נראה שיש אפשרות ליצירת קשר. ואולם, בפועל אין כך. אין החלומות משמשים פלטפורמה ליצירת קשר בין הנפטרים לבין החיים. שפת החלומות עושה שימוש בדמויות בין של חיים לבין של נפטרים מתוך מטרה אחת בלבד : לשקף לחולם תכונה הקיימת אצלו שאותה הוא מזהה בקלות דרך הדמות עליה חלם. כלומר, אם הכרתי דמות ששיקפה עבורי אומץ לב הרי שתמיד כאשר יהיה עניין מבחינת החלומות להצביע על אומץ לב לו אני דרוש הרי החלום יעשה זאת בשימוש אותה דמות בין היא בחיים לבין אם אינה בחיים. ככלל, ראוי וחשוב לדעת שכל הדמויות אותן אנו פוגשים בחלומות משקפות תכונות הקיימות בפנימיותנו. בכדי לדעת באיזו תכונה מדובר עלינו תמיד לשאול עצמנו מה היא התכונה הבולטת בעינינו אצל אותה דמות אותה ראינו בחלום. ברגע שנענה על זו השאלה נוכל לדעת בבהירות מה הנושא אותו מבקש להאיר בפנינו החלום. 

תגובות

להשאיר תגובה