מוצר מוגמר

מי אני:  אבי דילבסקי קבלן שיפוצי פנים וחוץ, הבעלים של חברת ארזי הלבנון מזה כ10 שנים, חברה המתמחה בתוספות בניה שיפוצי פנים עד המפתח ושיפוצים חיצוניים ,בנייה קלה עבודות עץ ועוד.

איך הגעתי לתחום?

בני משפחתי עסקו בתחום הבניה שנים רבות ובאופן טבעי עם הזמן גם אני נכנסת לעניינים ,מעבר לכך שתמיד אתגר אותי להתחיל עבודה מהיסודות ולסיימה עד הפרט האחרון ולראות תוצאה של מוצר מוגמר מושלם.

מה הפרט החשוב ביותר שבן אדם צריך לדעת לפני שהוא קונה דירה ומתחיל שיפוץ?

אנשים היום לפעמים קונים נכס בעצימת עיניים ולא מבינים שחייבים לבדוק כל דבר בצורה פרטנית ויסודית ,סוג וגודל הדירה ושתהיה מרווחת לפי צרכיו בנוסף צריך גם לבדוק מה עלות השיפוץ שתעלה לו לפי ההיתרים הדרושים בחוק ולפי דרישותיו וצרכיו שלא יחרוג מהתקציב שהציב לעצמו וייכנס למערבולת כלכלית.

יש יותר עבודה בתקופת החורף או הקיץ?

אני לא בטוח שנכון לומר שהקיץ רווחי יותר מהחורף או להיפך בתקופת החורף יש עבודות הנחוצות לתקופה זו עקב תנאי מזג האויר ,עבודות כגון סגירות חורף חיפויי גגות ואיטומים למיניהם, ביצוע תחזוקה והכנת השטח לפני גשמים מאידך בתקופת הקיץ אנשים אוהבים לבנות לצבוע לחדש ולשדרג את הבית .

מה דעתך בנושא דירות מפוצלות שהן בלתי חוקיות אבל מביאות המון פרנסה לקבלנים?

במידה והדירה המחולקת איננה עומדת בקריטריונים הדרושים ופוגעת בנוחיות ובטחון דיירי הבניין איני רואה זאת כדבר הנכון לעשות ובוודאי שאין צורך לחרוג מהתקנון. אנחנו רואים לא פעם בטלוויזיה.

בתוכניות כמו יצאת צדיק מלא מאכרים שמרמים אנשים תמימים ולוקחים מחירים בלתי הגיונים שגבוהים במאות אחוזים , איך לדעתך ניתן להפסיק את התופעה?

יש לעשות סקר שוק על מנת לקבל אינדיקציה על מחיר ואופן ביצוע העבודה הנדרשת ,יש מחירונים באתרי האינטרנט שאפשר להיעזר בהם במידת הצורך מחירוני סטנדרט כגון מחירון דקל וכו'. ובכך אני חושב שלאנשים תהיה יותר מודעות בנושא ויהיה ניתן למגר את התופעה . יש לציין שהצעת המחיר הזולה ביותר באופן משמעותי דורשת בדק בית בצורה מעמיקה יותר על אופן ביצוע ואיכות העבודה.

מסר לשר האוצר משה כחלון?

תהליכי הבירוקרטיה לקבלת אישורים והיתרים למיניהם מתישים ומייגעים אני לא חושב שיש סיבה מוצדקת לכך לכן אני חושב שיש במה לשפר ולייעל את המנגנונים הקשורים לזה ובכך לגרום למדינה לעזור בתהליך הבירוקרטיה לקדם את העסקים הנתקלים במכשולים ועיקובים על ידי הרשויות שיוכלו להתקדם במדינתינו ולעבוד בצורה מסודרת מיקצועית ולא בצורה חאפרית ורשלנית.

 

תגובות

להשאיר תגובה