ילדי ישראל יצאו בימים האחרונים לחופשת הפסח שממנה חוששים לא מעט הורים. מדובר בחופשה יחסית ארוכה שבה ילדים ובני נוער מחפשים תעסוקה ואיך להעביר את הזמן. אורנית שם- טוב, מאמנת אישית ויועצת תדמית מסייעת להורים עם כמה תובנות וטיפים להעביר את החופשה בכיף.

 חופשת פסח, לדעתי, זה החופש הכי מיותר. בעיקר להורים שצריכים גם לנקות את הבית וגם להעסיק את הילדים הקטנים. מדובר בשבוע וחצי לפני החג עצמו ועוד כמה ימים בחול המועד וכמובן יום המימונה הנוסף שבהם ההורים לא מקבלים ימי חופשה. ועד שלא תהיה רפורמה במשרד החינוך אנחנו נאלצים לשעשע את ילדינו ולהעביר להם את הזמן בנעימים. אני, ברוך השם, כבר לא מתעסקת בזה כי ילדיי כבר גדולים אבל הנה כמה טיפים עבורכם:

קודם כל, חשוב שתכירו בכך שהילדים הם לא בובות, אלא אנשים קטנים (וחמודים). התקשורת ביניכם בימים האלה חשובה מאד, ולכן עליכם לדבר אליהם כמו לאנשים מבוגרים ולסמוך עליהם. הם צריכים ללמוד להקשיב להורים ואתם צריכים להכיל אותם, גם אם הם טועים, ולא להגזים בתגובה לטעויות. אם נגזים בתגובה ונבקר אותם הם יפחדו לספר לנו מה עובר עליהם. אל תנסו להיות החברים שלהם, אבל תבהירו להם שאתם כאן בשבילם.

דבר נוסף, יש שתי אוכלוסיות גילאים שצריכות תעסוקה בזמן החופש- גילאי גן עד יסודי וגילאי חטיבה עד תיכון. לשניהם משעמם באותה המידה ולכן, אני תמיד דאגתי שתלמידת תיכון תשמור על הילדים שלי בימי החופשה. היא- מרוויחה כמה שקלים- והם- נהנים ממישהי צעירה שמבינה אותם. מה רע? אל תשכחו ששכר של נערה בחטיבה ובתיכון הוא לא שכר של בייביסיטר מקצועית ומבוגרת יותר, ובטח לא יעלה על תשלום לקייטנת פסח.

כמו כן, מומלץ לסיים את הניקיונות לפסח לפני שהילדים יוצאים לחופש, כך תוכלו לבלות איתם יותר זמן איכות אחר הצהריים. כשהילדים גדולים הם יכולים לעזור לכם לנקות, וזה יתרון, אבל רצוי ומומלץ לבלות עם הילדים בפעילויות משותפות אחרי העבודה. הם חיכו לכם כל היום, אל תפנו להם את הגב בניקיונות.

טיפ אחרון- שיתופיות. דאגו שכל פעם קבוצת ילדים תצא עם אחד ההורים, כך יוצא שכל הורה מקדיש יום לחברים של ילדיו.  במקום שהילד יהיה כל היום בבית, הוא מסתובב בין פעילויות עם החברים והנטל מתחלק בין כולם. נשאר לאחל חג שמח ורגוע לכולם.

8 הערות

להשאיר תגובה