מצעד הגאווה ה-21 הוזנק: כ-250 אלף צועדים וצועדות בתל אביב-יפו בקריאה לשוויון לכל המגדרים

בדוכן של הקבוצה 'הא-מינית' ו'א-רומנטית' פגשנו את אסיה וניסינו להבין מה זה 'א-מיני' ו'א-רומנטי' מה ההבדלים בניהם ? האם הם מקיימים זוגיות ? האם ישנה קהילה וכיצד מבינים לפתע שאתה 'א-מיני' ?

תחת הכותרת "המאבק לשוויון" וההאשטג "מחוץ לחוק" המציינים שנה למחאת השוויון הגדולה של הקהילה הגאה הוזנק מצעד הגאווה ה -21 על ידי רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו, משדרות בן ציון פינת מלצ'ט, לכיוון רחוב הירקון וטיילת להט, עד פארק צ'ארלס קלור. את ההפניניג שנערך במקום הנחו נדב בורנשטיין, ליטל שוורץ וג'ניפר קים ואחרי הפסקה של ארבע שנים היו בה גם נואמים מהמערכת הפוליטית, ראשי מפלגות וחברי כנסת – תמר זנדברג, שלי יחימוביץ', עידן רול ואיתן גינזבורג. לצדם הופיעו דקלה וינון יהל.

דברי ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי בהזנקת המצעד: "אני גאה לעמוד כאן בבמה הזאת במצעד הגאווה ה-21 בעיר תל אביב-יפו. מגיע לכולנו להרים את קולנו ולהגיד שאחרי דרך ארוכה שעשינו,  יש עוד הרבה הרבה מה לעשות. אני מבטיח לכם שלא נרפה ולא נוותר ונמשיך להיאבק עד שנראה שוויון מלא בארץ ישראל. חג שמח!"

14 המשאיות שהוזנקו בטיילת מלוות את הצועדים ועליהן רקדנים ודי-ג'ייס של מיטב הליינים הגאים  בעיר. זהו מצעד הגאווה הגדול ביותר שהעיר תל-אביב-יפו ידעה עד כה, הן מבחינת מספר צועדים והן מבחינת מספר המשאיות.

אירוע השיא יתקיים בסוף המצעד על הבמה המרכזית בפארק צ'רלס קלור, בהנחיית אסי עזר ובהשתתפות: מירי מסיקה, הראל סקעת, רן דנקר, מאיה בוסקילה, שפיטה, לואי עלי, שריף, סיון טלמור ומאור אדרי עם כרכוכלי בשיר הגאווה הרשמי – מי מחפש אותי.

1 תגובה

להשאיר תגובה