מבדיקה שערכה עמותת עיגול לטובה, במסגרת חודש הגאווה 2022, עולה כי  בשנה האחרונה חל גידול של כ-50% במספר המעגלים לעמותות המסייעות לקהילת הלהט"ב, בישראל, נתון המשפיע על סך התרומות המועברות לעמותות אלו.

שלומי צדקי, מנכ"ל עמותת עיגול לטובה, מסר כי אם לפני שנה ביוני 2021, מספר המעגלים לעמותות הלהט"ב עמד על  1,381, שמחנו לגלות כי מספר המעגלים היום גדל בכמעט 50% והוא עומד על  2,048 מעגלים וממשיך לגדול מידי יום.

במהלך 2021 התרומה הממוצעת החודשית עמדה על כ- 10,000 שקלים בחודש ובסה"כ נתרמו מעל ל- 130,000 אלף שקלים בשנה. לעומת זאת, ביוני הנוכחי הנתונים מראים כי התרומה החודשית הממוצעת כבר עומדת על 11,550 אלף שקלים בחודש, וממשיכה לגדול – כך שלהערכת צדקי, סך התרומות לעמותות המסייעות לקהילת הלהט"ב בישראל  יחצה את רף 150,000 אלף השקלים ב 2022.

העמותות שזכו לשיעור התרומות הרב ביותר ב-2021, היו:

 

  • איגי נוער גאה קיבלו מעיגול לטובה כ-52 אלף ש"ח
  • האגודה למען הלהט"ב שקיבלו מעיגול לטובה כ-43 אלף ש"ח
  • תהל"ה (תמיכה בהורים ללהט"ב) שקיבלו מעיגול לטובה כ-31 אלף ש"ח

 

והשנה, כאמור, סך התרומות יהיה גבוה יותר, שכן המודעות הציבורית לקהילה ולפעילותם של ארגוני הלהט"ב בישראל, מגבירה את התרומה.

צדקי ציין כי לאחרונה הצטרפו לעיגול לטובה 4 עמותות נוספות המטפלות בקהילת הלהט"ב בישראל: הבית הפתוח, מעברים, חושן ובת קול, וכי הוא מאמין שעמותות נוספות יצטרפו. "אנו שמחים שהמנגנון של עיגול לטובה מסייע לחיזוק העמותות הפועלות למען קהילת הלהט"ב בישראל. העלייה במודעות הציבורית לנושא החשוב הזה באה לידי ביטוי גם בנתוני התרומה של עיגול לטובה ואנו רואים צמיחה מרשימה מאוד בקרב התורמים שבוחרים לעגל את האגורות שלהם למען המטרה החשובה הזו."

מידע נוסף באתר העמותה: www.igul.org.il

תגובות

להשאיר תגובה