גאלה קוויר – מזעזע ומדהים

גם קהילת הלהט"ב אינה עשיה מקשה אחת ויש שם גיוון ואפילו שוליים צבעוניים – תכירו את 'גאלה קוויר' – מופע ססגוני, קברטי שמשלב ריקוד, פרפורמנס, המחזה ואילתור. את המופע עורכים שתי דמויות בשם לי ארנון (איש חינוך ודראג קינג) וזויה ברונשטיין זו הפעם השלילית. זהו מופע בועט ומאוד 'גלורי'. המופע מתכתב עם התקופה והחשש של הקהילה להצרת צעדיה והוא מכיל מונולוגים חברתיים וקריאה לשחרור צפו ביופי הזה

נגד התרבות המיליטריסטית, המשפט של איאד אל חלאק שהוצג בצורת סיפור ילדים מפחיד לפני השינה, שחקנית שגילמה קופאית בסופר של ויקטורי, דראגיסטים, טרנסים ומה שבניהם ש'נכלאו' מאחורי סורג ובריח. שניים מאומני הדראג קווין המובילים של הקהילה הציגו אתמול מופע קרנבלי סוחף תחת הכותרת 'קוויר גאלה – גלאם, פרפורמנס, טינופת' זאת תחת אזהרה שנכתבה על השלטים : 'זהו אירוע אסור המכיל תכנים אנטי ממסדיים העלול לפגוע בסטטוס קוו, המופע עלול לעורר הזיות, פנטזיות וערעור מגדרי'. יוזמי המופע ציינו "אנחנו מפיצים תוכן פרוגרסיבי ומקווים שזו לא תהיה ההופעה האחרונה". בפתח המופע הזכיר המנחה : "אנחנו אנשים עם כוכבית" ובראיון קודם הזכירו שם את העובדה שמדובר שבמופע שמזמין את השוליים של הקהילה לערב של קבלת השונה והאחר".

זויה בורנשטיין כותבת על מה שהוביל אותה להרים את ההפקה הזו : "

החצי שנה האחרונה היתה תקופה לא פשוטה בשבילי. גם ברמה האישית של למצוא איזונים נכונים בין הדראג, העבודה והחיים האישיים, וגם כי מרגיש קצת שהעולם שלנו עולה בלהבות כמעט בלי הפסקה, והכל נורא, והכל הולך לאבדון.
לרגעים מסויימים גם חשבתי שאין טעם יותר בדראג או בפרפורמנס שאני עושה – כי זה הרגיש כאילו כל מה שאני עושה זה להרים או לבדר – במציאות שבה אולי צריך קצת יותר. מציאות שבה השלטון שלנו סוף סוף חושף את פניו האמיתיות, מציאות שבה בכל יום ורגע, ברחבי העולם מעט הזכויות שיש לקהילה הגאה נלקחות, והשנאה כלפינו גואה ועולה מרגע לרגע – ואם זה המצב, למי זה יעזור אם אעשה קצת ליפסינק?
בתוך כל תחושת האבדון הזו, נזכרתי שיש לי פלטפורמה אחת, שבה אני יכול.ה באמת לחגוג את האמנות שלי, וגם לתקף את המחאה שלי ולהתעקש על מקומי בחברה ומקומי בקהילה.
והפלטפורמה הזו נקראת ה-Queer Gala, וכשאני חושב.ת על זה, Lee Arnon ואני יצרנו אותה במיוחד בשביל זה. כדי שיהיה לנו מקום, שבו גם בימים ההכי קשים – נוכל להיות אנחנו, וגם לחגוג את עצמנו בצורה הכי חגיגית שמגיעה לנו.

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה