תרבות הגייז בישראל דיי מפותחת ביחס לעולם המערבי, לצד פוליטיקאים וטוקבקיסטים שלא מבינים על מה כל המהומה ומרחיקי לכת שעוד  חיים באפלה מוחלטת בכל הקשור לקהילה הגאה בארץ ובעולם, הגייז מייצרים את מצעדים מהבולטים בעולם, תרבות חיי לילה עשירה, תרבות קולינרית ואפילו נציגות בכנסת כבר קיבלנו, הגייז בארץ הם בעלי השפעה רבה לצד הרבה דעות קדומות, או בקיצור. הגייז הם היהודי החדש. ריכזנו עבורכם מספר להטב”ים שלא שינו את פניי העולם אבל אי אפשר בלעדיהם.

כל מי שמכיר אותם רוצה להיות כמוהם ואם לא להיות כמוהם אז להביא אותם לאמא ואם לא להביא אותם לאמא אז לפחות לשכב איתם, חלקם נחשבים פורצי דרך רק בהיותם הומואים ולסביות גאים וגאות שהצליחו להשפיע ולו קצת על החיים שלנו כאן בארץ הקודש. שלא תטעו, מתהלכים בנינו הומואים נורמליים לחלוטין. ממוצעים לגמרי, כאלו שלא ניכר עליהם שום דבר מיוחד, אבל כנהוג בקהילה, אנחנו בוחרים לפאר את מי שמהווים עבורנו מודל חיקוי.

לדוגמת אדם קלדרון, קלדרון כבש השנה את הקולנוע הישראלי בסרטו הראשון “פרחים של מרציפן” סרט אותו כתב וביים על חיי אמו ולזכר אביו ובו כיכבו נולי עומר, טל קלאי ואפרת אביב, קלדרון הביא למסך הגדול הצצה לחייה  של טרנסג’נדרית , הצבע המרתק לצד  חייה הלא פשוטים והמסתוריים.  זאת אגב הפעם הראשונה בקולנוע המסחרי בו מוצגת דמות שכזו שזוכה לקבלה כמעט מוחלטת בחברת הדמויות בסרט.  הסרט סחף אחריו אלפיי צופים וזכה לביקורות מצוינות.

עוד קצת על אדם קלדרון: בשנת 2013 היה מועמד לשני פרסי אופיר עבור עיצוב תלבושות ועיצוב אמנותי בסרט הקולנוע “שש פעמים” בשנת 2014 היה מועמד לפרס אופיר עבור עיצוב תלבושות “פרחים של מרציפן” הסרט אגב השתתף בפסטיבל ירושלים 2014 וזכה בפרס בקטגורית הסרט העצמאי הטוב ביותר.

אדם קלדרון צילום איתי גרוס

צילום:איתי-גרוס

עוד אחד שעורר בנו השראה הוא  שי רוקח.  רוקח הוא  פעיל ותיק בתחום, מי שהחל את דרכו איי שם כשגייז עוד היו ממש אסורים פה בארץ, בתור ברמן חתיך באלנבי 58 המשיך כשהקים את בר האוויטה בשנת 2004 שלימים הפך לבר  הקהילתי הכי ותיק בארץ ובית לתרבות גאה, יחד עם שותפים לדרך הוא גם יזם את מסיבת המים הגדולה בשפיים  “WATER PARK ” שסוחפת כבר שנתיים מגוון תיירים מרחבי העולם למסיבת בריכה ענקית מלאה בהורמונים, הקים את משרד הפרסום “לרלור” שנותן שירותי שיווק, קידום ויח”צ בתוך הקהילה, קבליסט ידוע ואחד מהגברים השווים בעיר. רק מציינים.

שי רוקח צילום אלי בוחבוט

צילום-אלי-בוחבוט

רונן צרפתי נראה כאילו היה כאן מאז ומתמיד, אבל בלי שתדעו רונן עומד מאחורי מהפכת הפלייליסט של גלגל”צ בתור המנהל של מאיה בוסקילה. לפני שצרפתי החל את המהפכה הוא ניהל מחלקת VIP באחת מחברות הסלולר, ומה יותר טבעי מלהפוך לסוכן אומנים מיד אח”כ. לפני קצת יותר משנה  רונן החליט לפנות לדרך חדשה ולפתוח סוכנות לייצוג אומנים, כיום הוא מנהל את הקריירה של מאיה בוסקילה, שני חזן ואפילו קלוד דדיה.

רונן צרפתי צילום רן יחזקאל

צילום-רן-יחזקאל

עוד הומו שלא יכולנו בלעדיו הוא אביהו מיזן,  כבר בגיל 17 מיזן הוכיח כישורי מנהיגות כשהקים את ארגון נוער מנהיג למען הקהילה, העוסק  בהתנדבות לקהילה ונוהל על ידי בני נוער בלבד. תרומתו בארגון זכתה אותו באות אילן רמון ז”ל לאיכות ומצוינות, הוא שירת בקבע במשך 7 שנים כקצין בסיירת גולני והמשיך לתפקידים נוספים בחיל המודיעין  שם אגב היה לגמרי מחוץ לארון.  מיד עם השחרור הפך למדריך בארגון הנוער הגאה, יחד עם שותפים לדרך הוא הקים את פרויקט המנהיגות המחנך בני נוער להט”בים לאקטיביזם, בשנה וחצי  האחרונות הוא מנהל את תחום התרבות במרכז הגאה הכולל תחתיו את תאטרון הקובייה שהוקם בשנה האחרונה ומהווה את המקום היחיד בארץ הנותן בית לתרבות גאה ומארח מידי רבעון 15 הפקות מקוריות ופרוצות דרך, מלבד תאטרון, הוא אחראי גם לכנסים שונים, פסטיבל הגאווה בחודש יוני, הופעות חיות ועוד.

אביהו מיזן צילום רעות ברששת

 

צילום-רעות-ברששת

אנחנו גאים בבחורים שלנו, הם אכן מעוררים בנו השראה גדולה.  אבל נשים רבותיי, נשים, יש מי שיגידו שקולן לא נשמע, בשביל זה אנחנו כאן, תכירו את טל לוין,  טל הגיעה לתל אביב מקיבוץ קטן בצפון, הגיעה לתל אביב עם תאבון להשאיר  חותם, לוין, בעלת תואר בפילוסופיה ולימודי נשים ותואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, טל החלה את עבודתה בתקשורת כבר ב2004 בתור תחקירנית של הוט תל אביב, חיבור  מידי למרב מיכאלי הביא אותה לג’וב הבא בתור תחקירנית בתכנית הבוקר של קשת, בתכנית של יאיר לפיד ותפקידים נוספים, רוצים עוד מלוין?  בשנת 2010  היא הגיעה לעכבר העיר  כעורכת במה ואומנות, עזבה להוט וכתבה במקביל בעכבר העיר ובעיתון הארץ, שנה אחרי היא חזרה לעכבר העיר והיום היא העורכת הראשית, זוכרים שעכבר העיר  היה פעם עיתון? אז טל היא חלק בלתי נפרד מהמהפך שלו למוצר אינטרנטי שהוא  היום וממש בתחילת השנה היא גם מונתה לתפקיד המנכ”לית אותו היא  ממלאת במקביל לעבודת העריכה בשנתיים האחרונות בהן לוין בתפקיד הטראפיק של האתר עלה בלמעלה מ-20  אחוז. לטובת הקורא בצלאל סמוטריץ, גייז אכן שולטים בתקשורת ובנות, COME DOWN!  טל נשואה באושר ועושר.

טל לוין צילום דין אהרוני

 

צילום-דין-אהרוני

ואם אנחנו כבר עוסקים באומנות ובמה, בא לנו שתכירו את אורי פנירי,  מעבר לעובדה שהוא אחד הגברים השווים והנכונים, כזה שכל אחד ירצה להביא לאמא, מדובר בכוכב עולה. עם סיום לימודי המשחק בניסן נתיב ירושלים, פנירי החליט שהוא לא מחכה לשום סוכן  ולשום אודישן, יחד עם 3 מחבריו לכיתה הוא הקים את הרכב האימפרו 4play יחד הם חורשים את הבמות בכל הארץ מצפון ועד דרום ומציגים הצגות מאולתרות לחלוטין. לאחרונה חברה אל ההרכב גם השחקנית אליאנה תדהר, מה שיוסיף להרכב עוד קצת יוקרה, בנוסף אורי משחק  גם בהצגת הילדים מסביב לעולם ב-80 יום, זכה בפרס השחקן המבטיח של השנה לשנת 2014 בפסטיבל “עתיד התאטרון”  ובקרוב ינחה יחד עם PLAY 4 את טקס פרסי התאטרון לילדים ולנוער בתאטרון הלאומי הבימה.

אורי פריני צילום תום דבש

צילום-תום-דבש.

 

לא דיברנו על סטייל? צריך לדבר על סטייל, מי שלקח את זה צעד אחד קדימה הוא רנה גליקסמן, סטייליסט על חלל. גליקסמן בוגר  “בצלאל” חיי את עולם האופנה כבר 12 שנים, החל את דרכו כעוזר של בטי רוקאווי, המשיך בתור מדריך דוגמניות, בסוכנות הדוגמנות “רוברטו” הוא לקח חלק בהפקת מלכות היופי ותחרות הסופר מודל העולמית בחסות “פורד” אבל זה לא מה שהוביל אותנו לכתוב על גליקסמן, בגיל  21 חלה רנה במחלת הסרטן,  כל התכניות השתבשו למשך שנתיים מלאות שבסופם ניצח.   כיום רנה בעל עסק עצמאי לסטיילינג והוא זה שאחראי לאאוטפיטים של הראל סקעת, מירי מסיקה, יובל דיין, גלי עטרי, לינה מחול, גיא ויהל, מורן מזור ועוד.  

רנה גליקסמן צילום ניר סלקמן

צילום-ניר-סלקמן

ואם כבר סטייל, אז אלירן נרגסי, נרגסי יליד ירושלים, גדל בבית דתי, בשנת 2012 סיים את לימודי העיצוב במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ומאז  הוא נחשב לאחד מהמעצבים הישראלים הבולטים כשהוא שולט  בגזרת בגדי הגברים כמעט לבד בפסגה, היה מועמד למעצב השנה בטקס פרסי האופנה לשנת 2014,  השנה הוא נבחר  להיות אחד משמונה שיציגו בשבוע האופנה גינדי באוקטובר הקרוב במסגרת פרויקט של מפעל הפיס. ואף הספיק להציג את קולקציית 15-16 בשואורום בשאהנזן שבסין במסגרת שבוע האופנה.  רק  על זה שיש מי שדואג לגברים הישראלים לקצת יותר סטייל שווה להביא אותו לאמא.


אלירן נרגסי צילום ערן אבן

 

צילום-ערן-אבן

לקינוח אנחנו רוצים לסיים עם מי שהייתה הילדה הכי רעה בשכונה, נשארה וממשיכה לספק לנו מוזיקה טובה והיום גם אוכל טוב, שורטי. הילה ניסימוב. מאחוריה שני אלבומים “לאלף את הסוררת” ו”סוכריות חמוצות”. להיטים שהרעישו את המדינה והיא לא עוצרת. במסגרת סיבובי הופעות בחו”ל היא מייצגת את הקהילה הגאה ברחבי העולם, אחת ההופעות הזכורות הייתה עם ראש עיריית פילדלפיה בקטע היפ הופ מאולתר ששודר בנשיונל TV בארצות הברית, מרצה ברחבי העולם באוניברסיטאות לדוגמת הרווארד וייל, הגישה תכניות טלוויזיה ופינת מוזיקה בערוץ אחד, היום היא בשיאו של עבודה על אלבום חדש עם דור דניאל וחדרה לשוק האוכל עם חברת קייטרינג בשם “באזאר”, זאת לצד מספר ברים שהיא שותפה בהם, אז הילדה הרעה כבר לא ילדה אבל היא עוד לגמרי כאן והיא לגמרי משלנו.

הילה ניסימוב צילום פיני סילוק

צילום-פיני-סילוק

80 הערות

להשאיר תגובה