אירוע שבוע הגאווה יחלו השנה ב 20 למאי וימשכו עד ל 3 ליוני תחילת מצעד הגאווה. השנה עומדים האירועים בסימן נשים “הנשים ישאו את רוח האירועים”  מספרת ד”ר אפרת טולקובסקי, חברת מועצת העיר ואחראית השנה על אירועי הגאווה מטעם העירייה “יותר נשים יופיעו על הבמות, ההצגות בנושאי נשים. אני חושבת שהשנה אירועי התרבות במרכז הגאה יותר אינטנסיביים ואני בהחלט מזמינה את האנשים להגיע לפסטיבל תרבות להט”בית”.

לאחרונה גם קול מחאה בקהילה בעניין הרעיון של משרד החוץ לתקצב קמפיין פרסומי בחו”ל  שימשוך להט”בים מכל העולם לישראל ? “הייתה באמת מחאה. משרד התיירות החליט להשקיע הון כסף, משהו כמו 11 מיליון שקל כדי להביא תיירים למצעד הגאווה. אנחנו הרמנו מחאה מסוימת מכיוון שזה היה חסר פורפורציה לחוקים שנדחו במשך השנה ולתקצוב של הקהילה. היה גם מהלך היסטורי מול משה כחלון שר האוצר שהבטיח להכניס אותנו לספר התקציב. אז אנחנו אופטימיים ומקווים שהמצעד השנה ישרת את המטרה שלו וזה להוות קרש לשיפור המצב בכללותו”.

במסגרת אירועי שבוע הגאווה יתקיים זו השנה ה 11 פסטיבל הקולנוע הגאה “יהיה לנו פסטיבל מעניין השנה” מבטיח יאיר הוכנר, מנהל הפסטיבל “סרט הפתיחה יהיה ‘אוריינטד’. זהו סרט תיעודי על פלשתינאים הומואים בתל אביב. יהיו לנו אורחים מאוד חשובים כמו השחקן הלן קאמינג מהסדרה ‘האישה הטובה’. ויה דלראייה מ ‘כתום זה השחור החדש’. אנחנו נציג את הסרט ‘מרחוק’ שזכה בפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה בנוכחות הבמאי לורנצו ויגאס שמגיע מוונצואלה. נקרין גם ארבעה סרטים שזכו לארחונה בפרסים בפסטיבל ברלין זאת בנוכחות היוצרים של הסרטים”.

איפה ישראל ממוקמת בנוף הפסטיבלים הגאים בעולם ? “יש כמעט 300 כאלו בכל העולם” מספר לי הוכנר ומוסיף “ואנחנו ממוקמים בעשירייה הפותחת ואת הקביעה הזאת קבע כבר שנתיים ברציפות מגזין הקולנוע ‘אינדי וויר’.

אולי עוד כמה מילים על סרט הפתיחה ?

“הסרט מתאר את ההתלבטויות של גייז פלשתינאים שחיים בתל אביב ויש להם מערכות יחסים עם ישראלים. ההתמודדות מול המשפחה וגם מול הפוליטיקה הישראלית בעיצומו של מבצע ‘צוק איתן”.

ראש העיר חולדאי שמאמץ כבר שנים את הקהילה הגאה בעיר התגאה בתקצוב שמעניקה העירייה לאירוע שבוע הגאווה שעומדים בסך מיליון שקלים ובסך הכל משקיעה העיריה כשלושה מיליון שקלים במשך השנה במוסדות הקהילה. ויש כמובן גם את הפן התיירותי שמגיע בעקבות המצעד “אנחנו צפויים להגדיל את מספר התיירים” סיפר לנוכחים חולדאי .

6 הערות

להשאיר תגובה