מה הקשר בין ג׳י קי רולינג, דנה אינטרנשיונל ועולם הספרות האנגלי?דנה אינטרנשיונל מחפשת סופרים, משוררים ומחזאים שחולמים להצליח בעולם.תכירו את התואר החדש שנוסף מעכשיו אל שלל התארים שדנה אספה בעשרים וחמש שנות הקריירה בארץ ובעולם.דנה , סוכנת ספרות אינטרנשיונל-

 

דנה אינטרנשיונל פותחת לכותבים חלון חדש מפתיע ומרגש. סוכנות theblairpartnership
האנגלית, מהגדולות והיוקרתיות בעולם חברה לדנה אינטרנשיונל והחתימה אותה להיות חלק מבין שורותיה. הדיוה הוחתמה להיות סוכנת של הסוכנות, לכותבים מהקהילה הלהטבית ברחבי העולם . על הסוכנת הטריה דנה, הוטלה המשימה של הבאת כותבים וקולות חדשים ומעניינים במטרה להוציא לאור לחשוף ולתת במה בינלאומית לכותבים שמביאים את קולה החדש של הקהילה .

הסוכנות בלייר פרטנרשיפ https://www.theblairpartnership.com/ נחשבת לאחת מסוכנויות הכותבים הספרות וההפקות הגדולות והחשובות באנגליה היא מייצגת בין השאר את הסופרת המצליחה ביותר באנגליה. את ג׳י קי. רולינג, האמא של הארי פוטר, וניל בלייר מבעלי הסוכנות, הוא הסוכן האישי שלה. בלייר הוא גם זה שיצר את הקשר עם דנה. "חשוב לנו כסוכנות לתת ביטוי גם לקולות שקשה להם יותר להגיע למיינסטרים הספרותי, ואנחנו מרגישים חובה חברתית לגרום גם לקולות האלה להשמע. דנה היא אייקון של הקהילה בכל העולם, הסיפור שלה מעורר השראה ואנחנו שמחים שהסכימה להצעה להיות סוכנת שלנו ולמצוא כשרונות חדשים בכתיבה דרך הבמה הזו שאנחנו מציעים . היא תהיה המתווכת בינינו לבין כותבים שבלי התיווך הזה לא היינו מגיעים אליהם"

דנה:"כשניל פנה אלינו, הופתענו. זה לא משהו שחשבתי עליו מעולם, ומודה שקצת חששתי לאכזב. לקח לי יומיים להגיד שאני אשמח מאוד. וכמה ימים אחרי אחרי כבר דיסקסנו כמה רעיונות שהם שמחו לשמוע עליהם מה שהעלה לי את הביטחון בתפקיד החדש הזה. אני מאמינה שיש בארץ כשרונות ענקיים שאלמלא מחסום השפה הם היו הצלחה גדולה גם בעולם. אולי נצליח בפרוייקט הזה להביא כמה מהם לפרסום והערכה בעולם. התפקיד הזה, נועד להביא את הכותבים הנסתרים והנדחים מהקהילה, בכל העולם . מעניין אותי מאוד לקרוא כותבים דווקא מרוסיה, אוקריינה, מדינות ערביות מקומות שהומוסקסואליות אסורה שם שהלהטבים חיים בהם בפחד ובהסתר מאמינה אגב שדווקא מהמקומות האלה יכולות לנבוע יצירות מופלאות. כמובן שמאוד חשוב לי לתת את הצאנס הזה לבני נוער, לדור החדש אבל הכי אשמח להביא להביא כותב ישראלי מהקהילה לרגש את העולם"

מה הניסיון שלך כסלקטורית ספרותית?
"אפס ניסיון כמובן. אני אוהבת לקרוא, ומאמינה שיודעת להבחין בין טוב לרע בין אוטנתטי למזוייף, אבל בכל מקרה, גייסתי לעזרה את חבורת הבנות החברות הכי מבינות וחכמות ששמחו לסייע ברעיון החשוב הזה. הסופרות נילי לנדסמן כליל זיסאפל ושלומציון קינן שכמותי, סקרניות לקבל כבר חומרים כתובים"

יש כבר כותבים ישראלים שחשבת עליהם?
"יש כמה. אחד דווקא מהדור הותיק יותר, כשכתיבה על הנושא נחשבה לנועזת והייתה מלאה בהלקאה ושנאה עצמית . ויש את המשורר אופיר משרקי המדהים שכותב בעברית תוכן שמדבר לאנשים בכל העולם."
ומה עם שירים חדשים?
זה לא יבוא על חשבון המוסיקה. דווקא עכשיו אני בתקופה שממש בא לי לחזור לאולפנים והתחלנו לעבוד על דברים חדשים. השבוע אני אקליט דואט עם סטפן ההורס לאלבום הדואטים של נענע דיסק שייצא בראש השנה. אסור לי עדיין לספר איזה שיר נעשה אבל זה הולך להיות משהו מאוד שמח.

ומי שמעוניין לשלוח רעיונות , כתבי יד והצעות לכותבים, מוזמן לשלוח ל- [email protected]

צילום תמונת יחצ: איתן טל

תגובות

להשאיר תגובה