קבוצת סלקום מעניקה חסות לתערוכת צילומים חדשה של בני נוער מנתיב העשרה ובני נוער תל אביביים –"נתיב לתל אביב" המתארת את החיים של אחרי השבעה באוקטובר, מבעד לעיניהם. התערוכה תוצג ב"בקפה עוטף – נתיב העשרה" במתחם שרונה תל אביב עד סוף חודש יוני.

במתקפת הטרור על ישראל בשבעה באוקטובר ספג מושב נתיב העשרה, כמו רבים מיישובי העוטף, מכה קשה. תושבי נתיב העשרה נלחמו בעוז במחבלים שחדרו מרצועת עזה, ובתום קרבות ממושכים ומעשי גבורה יוצאי דופן של אנשי המושב וכיתת הכוננות, 20 מחבריו נרצחו. מאז, פונו חברי המושב ורבים מהם שוהים בדיור זמני במלונות בתל אביב ובירושלים.

קבוצת התקשורת סלקום חברה למושב נתיב העשרה לקשר ארוך טווח במסגרתו מעניקה מענה לצרכים המשתנים של חברי היישוב במגוון דרכים, לרבות עריכת פעילויות למען ובשילוב חברי נתיב העשרה ואירועים חברתיים עם ילדי ונוער המושב, השקת חבילות חברתיות בסלולר ובסיבים, מתוכן תורמת החברה בעבור כל לקוח המצטרף 10 ש"ח בכל חודש לטובת קרן לשיקום נתיב העשרה.

כעת, מעניקה סלקום חסות לתערוכה חדשה בשם "נתיב לתל אביב", תערוכת צילומים המשלבת עבודות של בני הנוער מנתיב העשרה ובני הנוער מתל אביב בתיכון ע"ש שמעון פרס, אשר תיפתח בקפה עוטף שבמתחם שרונה בתל אביב ביום ב', 24.6.2024.

תערוכת "נתיב לתל אביב" נולדה מהמעבר החד של תושבי נתיב העשרה ובני הנוער של היישוב, מבתיהם ומסביבתם הכפרית, למגורים בסביבה אורבנית בכלל ולמלון בפרט. כל מעגלי החיים שהכירו השתנו ללא היכר – המשפחה, החברים, הסביבה ומוסדות החינוך, ויצרו צרכים וקשיים מיוחדים של בני הנוער שנקלטו בעיר, אשר התבטאו במגוון אופנים. מכאן נולד הפרויקט של התערוכה, הפניית עין העדשה אל תל אביב כפי שהיא נראית מבעד לעיניהם, במטרה לתת מקום לנקודת המבט הייחודית של בני הנוער המתארחים והמארחים. דרך צילום וכתיבה נוצר מרחב להבעה והדהוד של מרחב הביניים התל אביבי.

מתוך המרחב המשותף שבסיסו העיר תל אביב כבית אורח ומארח נוצר פרויקט זה בהובלה של דפנה שלום, אמנית צילום וראש מגמת הצילום בבית הספר ברנקו וייס, ו-ענת בן יהודה, פסיכותרפיסטית, אשר בחרו בצורת הנחייה הידברותית, כזו בה המשתתפים בחרו את יעדי הצילום בעיר ואת הטכניקות הצילומיות שמסקרנות אותם.

בתהליך העבודה ששזר צילומים, שיחות וכתיבה, נבחנו מושגים כמו בית, ביטחון, שייכות וזרות. בני הנוער צילמו במקומות שהם עצמם בחרו, כדוגמת מלון רויאל ביץ' בו הם התארחו, וברחבי העיר. התערוכה מזמינה את הצופים להרחיב את מבטם על תל אביב  וכיצד המלחמה משתקפת בעיר דרך עיניהם של בני הנוער המפונים.

קפה עוטף נתיב העשרה מנוהל ומתופעל על ידי תושבים מנתיב העשרה על מנת לייצר מקום התכנסות לקהילה, תעסוקה ופרנסה לצד חיבור בין הקהילה המארחת לקהילה המפונה. הרווחים מבית הקפה מועברים ישירות לנתיב העשרה לטובת שיקום הקהילה וחוסנה.

צילום: תלמידי פרויקט נתיב לתל אביב.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה