מה אנחנו כולנו באמת יודעים על התרבות היפנית? האמת שלא הרבה , מי בכלל שמע על המושג “עיסוי יפני” אולי זו הסיבה שכל כך הופתעתי כשהגעתי לקליניקה של אינגה עמיר- ספיר בתל אביב  שנקראת KIMOCHI ופתאום הבנתי במה מדובר.

אבל רגע, פאוז, קודם אני רוצה לדבר על אינגה, המטפלת החייכנית שקיבלה אותי ביום גשום במיוחד בחיוך רחב ועם המון רצון טוב להעביר אלי את הטיפול שלה, כולל הסבר מפורט על מהותו של הטיפול וההיסטוריה שלו, עמיר, חייתה מספר שנים ביפן, שם היא למדה על בשרה את תורת העיסוי היפני, שבעיקרו הוא תיפוף על העור ובדרך זו מתיחה שלו ובעיקר מיצוק שלו.

משך הטיפול הוא כשעה, במהלכו, עמיר משתמשת באצבעות ידיה, מותחת את העור, מתופפת עליו במעגלים קלילים, טופפת על עצמות הלחיים, ארובות העיניים והמצח, הטיפול נעשה לצלילי מוזיקה רגועה,האוירה רגועה ונעימה, ועמיר כמוני נהנית מכל רגע. אחרי כשעה, במצב מאונך , חזרתי להמשך היום שלי, עם תובנות על טיפול חדש מסקרן ובעיקר ממצק.

KIMOCHI – היא שיטה קדומה שבסיסה בקיסרים היפנים שרצו נורא להיראות מתוחים ומוצקים והנחילו את השיטה הלאה, מדובר למעשה בריקוד על העור בעזרת האצבעות, והוא כולל את אזור הצוואר, הפנים העיניים והרקמות כאשר כל הטיפול נעשה בצורה שלווה ומיוחדת.

בארץ, השיטה פחות מוכרת ומיושמת, אולם אינגה, מעבירה קורסים שלמים שמלמדים את תורת העיסוי הלאה והנחלתו בארץ.

 

תגובות

להשאיר תגובה