מעצבים מחדש

מגפת הקורונה העולמית טבעה את חותמה בכל היבט בחיינו. ההשפעות הרבות שלה על הכלכלה העולמית עוד לגמרי כאן ואנו עוד מנסים להתרגל לשינויים הרבים שנוצרו מאז התפרצות הנגיף. עולם האדריכלות ועיצוב הפנים אימץ את השינויים וההשפעות מימי הקורונה  וניתן לראות שמלבד  הנזקים הרבים שמשאיר אחריו הנגיף,  הוא סייע לייצר  טרנדים חדשים ברוח התקופה.   

נגיף הקורונה  עוד  נוכח בחיינו ואנו מתחילים להתרגל לשגרת חיים חדשה לצד המגפה העולמית,  אחד הנזקים הבולטים שנוצרו בעקבות המאבק במגפה הוא  הריחוק והבידוד.  בעולם עיצוב הבית, טיפחו את  המצב החדש, וניכר שלצד ההרס, הסטטוס העולמי החדש מייצר טרנדים חדשים, המוציאים את המיטב  מהריחוק החברתי,  תרבות העבודה מהבית והחיים בצל הריחוק  האנושי. 

אחד הטרנדים הבולטים שנוצרו לאחר הקורונה, נולד בעקבות המעבר  של רבים מאיתנו לעבודה מהבית.   ” לאחרונה אני נתקלת יותר ויותר בדרישה מצד לקוחות  חדשים וותיקים, ליצירת חלל עבודה בבית”  מספרת האדריכלית ענבר יטיב.   המעבר לעבודה מהבית בימי הקורונה סייע לחלקנו לשמור על שגרת עבודה ולצמצם משמעותית את ההפסד הכלכלי.   ולאחר תקופה לא מבוטלת של עבודה מהבית, התברר הדבר כיעיל במיוחד והפך לטרנד עיצובי חדש שהולך ותופס  תאוצה בארץ ובעולם.  

טרנד העבודה מהבית עשוי להתאים כמעט  לכל חלל, בהתחשב בתנאים מסוימים. “עיצוב נכון של חלל עבודה בבית תלוי במספר  גורמים שיהפכו את פינת העבודה לאזור  מוגדר שיסייע לכם לשמור על סביבת עבודה  יעילה ומלאה בסטייל.  “ניתן ליצור חלל עבודה מהבית, גם אם הוא לא היה קיים בתכנון הראשוני של הבית” מציינת האדריכלית ענבר יטיב.  “אחד הדגשים החשובים ליצירת חלל עבודה מהבית הוא שמירה על מרחק מאזור הסלון והמטבח, זאת כדי להבטיח יצירת סביבת עבודה  יעילה ביותר.  לאחר  בחירת החלל המתאים, חשוב להתאים לו ריהוט  ייעודי שיהיה נוח  ואסתטי.  יצירת חלל עבודה מהבית קלה יותר  כשמדובר בעובד יחיד, אך כשמדובר בחלל, בו נקיים פגישות של אדם נוסף או יותר, מומלץ לקחת זאת בחשבון  ולהתאים את החלל והריהוט בהתאם”. 

טרנד  נוסף שתפס תאוצה בימי הקורונה הוא  טרנד ה-DIY  הטרנד מלווה אותנו כבר  מספר שנים ובימי הקורונה  הוכיח שהוא כאן כדי להישאר. מעצב הפנים מושיק  גלאמין, אחד השמות הבולטים בתחום ה-DIY מספר: “היום יותר מתמיד ניתן לראות את טרנד ה-DIY  בעולם עיצוב הפנים.  הטרנד שהפך לפופולרי כבר מזמן, קיבל תשומת לב חדשה בזכות הזמן הפנוי שהתפנה בימי הקורונה ובזכות החיבור לעולם הדיגיטלי ולעיסוק  בעשייה אקולוגית” מספר גלאמין. “ימי הקורונה הפכו אוהדים פסיביים של הטרנד ליצרנים אמיתיים של טרנד הDIY עמודי הפייסבוק והאינסטגרם שלי הוצפו בתיוגים של יצירות ובאנשים שגאים להשוויץ בעשייה שלהם.  יש מי שמגדילים לעשות ומלבד חידוש פריטים, ממש שיפצו את הדירות שלהם, וכאלו שבחרו לעצב מחדש  אזורים, שלא טופלו ברמה העיצובית, גם אני ניצלתי את ימי הקורונה לחידוש הגינה שלי.  ללא ספק, העשייה העצמית הפכה לטרנד חם בעל יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי החל מעיסוק בימים של ריק ועד  לחסכון בעלויות ויצירת עיצוב מקורי וייחודי” 

טרנד נוסף שקיבל ספוט בעולם העיצוב הוא טרנד  כדור הארץ. טרנד שבא לידי ביטוי בשימוש בחומרים טבעיים, בצבעים ובריהוט טבעי.   הצבעים:   על אף שעונת הקיץ  מביאה איתה בד”כ צבעים חמים וצבעוניות מרעננת בכל הקשור לעולם עיצוב הבית, אבל הקיץ הקרוב  מביא איתו טון חדש ומציג שילוב טבעי בין גוונים שונים של כחול,  לצד צבעי אדמה ושילובי גוונים טבעיים של ירוק זית וצהוב.  צבעוניות מחממת וביתית המעניקה מחווה עיצובית לכדור הארץ. 

 לצד טרנדים עכשוויים, שנת 2020 מחזירה אותנו אחורה בזמן לשנות ה-60 

עם טרנד  ה- Curvy Shapes.  הטרנד שנותן דגש על צורות מעוגלות מגיע אלינו היישר משנות השישים,  ומשלב מודרניות חדשנית,  שימוש  בריהוט ללא פינות ופריטים משלימים מעוצבים בעיצוב גלילי ואסמיטרי.  גם הטרנד הזה סחף אחריו רבים בארץ ובעולם וניתן לראות שרשתות וחנויות לעיצוב הבית יישרו קו עם הטרנד וניתן לראות אותו כמעט בכל אולם תצוגה.  

טרנד נוסף ושנוי במחלוקת שמגיע גם הוא משנות ה-60  ועשוי להזכיר  לסבים ולסבתות שלכם את הבית בו הם גדלו, הוא טרנד הטפט הפרחוני.  בין אם זה בחלל מרכזי בבית או על קירות השירותים, יותר ויותר  אנשים מביעים עניין בטרנד  הפרחוני. הטרנד מביא איתו חמימות טבעית לצד נוכחות רבה של צבעים תוססים ונוכחות שלא ניתן להסתיר ומראה של שדה פרחים או ג’ונגל פראי ממש בתוך סלון ביתכם. 

טרנד הניגודיות –  טרנד  הניגודיות זונח את הקלאסיות של עולם העיצוב המציע מראה נקי, עדין וניטרלי ומציע  שילוב ניגודים וריבוי שכבות ואלמנטים.  אם אתם אנשים צבעוניים ועד כה  הרגשתם שאתם לא יכולים ליצוק את האהבה שלכם לתוך עיצוב הבית, זה הזמן שלכם לפרוח! הטרנד החדש מחבק ניגודי צבעים, ושילוב חומרים.  מציע מגוון רחב של אפשרויות עיצוב, החל מריהוט בהיר על רקע קירות כהים ושימוש בפריטים משלימים במגוון צבעים על רקע בהיר. המפתח להשגת המראה הנכון לטרנד הוא ליצור איזון מושלם בין הכהה לבהיר וכל השאר לשיקולכם בלבד. 

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה