חוששת מצלליות אדומות? בצדק; קשה להתאפר בצבע האדום סביב העיניים.  ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות עם ההסברים איך לעשות את זה נכון:

שבועות האופנה האחרונים לא הותירו ספק: הצבע האדום יורד מהשפתיים ומטפס אל העפעפיים. התגובה הראשונית של כל אישה תהיה להירתע; ובאמת, צללית אדומה מעל העין היא לא עניין של מה בכך. ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות דווקא מחבב את המגמה האדומה – אבל אפילו הוא מזהיר: “איפור עיניים בגוונים אדומים יכול להיות מרשים ואופנתי, ובעיקר לא קונבנציונאלי, אבל חייבים לעשות אותו כמו שצריך”. איך, את שואלת? הנה כמה הנחיות:

אדום-תות, אדום-פטל או אדום-דובדבן?

לפני הכל – האם כל אחת יכולה להתהדר באדום-אדום הזה? למי זה מתאים? שחף מסייג: “צלליות אדומות מתאימות לנשים נועזות, שאוהבות אמירה במראה החיצוני. בנוסף, האדום מתאים לבעלות גוון עור בהיר. המראה האדמדם  לא מתאים לשעות הבוקר, וגם לא לראיון עבודה. בילוי ערב או מסיבה הרבה יותר הולמים את צבע פרי היער, “

זהירות,  צבע אדום

שחף: “אלה שיודעות לתקתק איפור יכולות לשלב את הצלליות עם גוונים בוהקים בהירים נוספים כמו שמנת, פנינה או ורוד בייבי. המתחילות יסתפקו בגוון אחד שהולך ומתבהר, מהעפעף כלפי מעלה לכיוון הגבה. (אין צורך לכסות בצלליות את כל העפעף – שני שליש בהחלט יניבו תוצאה של מראה מתוחכם). גם לא חייבים אדום מידי. ערבוב עם טיפה ורוד בזוקה יותיר מראה מסקרן. הרעיון הוא ליצור ‘נקודת מיקוד’, כאשר השפתיים מפנות במה לטובת העיניים. שימי לב: עם גוון האדום קל מאוד ליצור מהומה על העפעף. הגוון מתאים לשטח עפעף גדול. אם אין לך כזה, ניתן למשוך את הצללית אל מחוץ לקו העין.” 

נגיעות אדמדמות

אפשר גם להשתמש בעיפרון עיניים אדום: “זו בהחלט יציאה לא שגרתית, אבל יש אבל גדול” – אומר שחף. “איזון היא מילת המפתח. כאשר העין מאופרת באופן דומיננטי, שאר האיפור חייב להיות רגוע ומינורי. כשאת מתאפרת בצללית אדומה, את צריכה להתחשב בזה גם בבחירת שאר הלוק שלך. אקססוריז אדומים, תכשיטים או קישוטי שיער אדמדמים יכולים להוות תוספת הרמונית חביבה.”

תגובות

להשאיר תגובה