חתן, לך תתאפר איתה

גברים ביום הנישואין כבר לא חוששים להתאפר. מסקרה, פודרה ומייק אפ הן כבר חלק  מטיפוח לצד הזקן והשפם המעוצב. גם חב’ האיפור כבר מוציאות ליינים לגבר. איך זה קרה?? עוד בתחילת העשור השיק ז’אן פול גוטייה  קו איפור המיועד לגברים, שכלל קונסילר, אייליינר, עיפרון גבות וברונזר,  גם באיב סן לור,ן לא נשארו מאחור והוציאו את הגרסה הגברית לאיפור . אלה לא בדיוק נחלו הצלחה. אממה, בשנה האחרונה הוכיחה המציאות תופעה. דור האינסטגרם מבין שתצלום אחד טוב שווה אלף מילים. מכאן הדרך אל החופה כבר נראית הרבה יותר יפה ומלוטשת. ירין שחף, מאפר ומנהל בית הספר למקצועות היופי מצייד אותך בטיפים באיפור אשר ימזערו נזקים בערב של חייך

ירין שחף  מסביר :”תופעת איפור חתנים בשנים האחרונות הפכה לשכיחה. דור האינסטגרם הפך את כולנו לצלמים נרקסיסטים, רודפי פרסום, ובעיקר מודעים לאיכות צילום. בזמן החתונה, כשכל המצלמות מכוונות אל הזוג הנישא, גם החתן יודע שעוד לפני שתסתיים החתונה, התמונות שלו כבר יככבו ברשת, וזאת עוד לפני שנתן את דעתו עליהם. לפיכך, יפה שעה אחת קודם, וישיבה על כחסא המאפר הפכה כבר חלק מהעניין. מחיר איפור לחתן הוא חמישים אחוז פחות ממחיר האיפור לכלה.  (מחיר איפור כלה נע בין 200-2000 ₪) האיפור לחתן בד”כ נעשה ע”י אותה מאפרת שאיפרה את הכלה.

איפור מול מצלמות

המצלמה המשוטטת באירוע מתקשה לתרגם עור פנים מבריק (בדיוק כמו צילומים לטלויזה). הברק יוצר כתם של צל על הפנים. התאורה באירועים לא מטיבה (בלשון המעטה) ומעלימה את הגוונים הטבעיים, ויוצרת שילוב מוזר של צבע. והבונוס אחרי ריקוד סוער: מזכרת מונצחת בצורת פנים אדומות ומיוזעות.

חתן מקטלוג

ירין שחף: “הדוגמן ולנטין בראון נבחר להצטלם למגזין הטרנדים החדש שלי לשנים 2020-1 בשל התאמתו לרוח התחזית – הוא מסמל את הגבר החדש, המעודן יותר, הנע על התפר שבין גברי לבין נשי. כל זה תואם את המגמה אותה אני צופה, שהינה הרחבת אלמנט היוניסקס, עד כדי הפרדת מחלקות הנשים/גברים בחנויות האופנה, ביטול הפרדת חדרי שירותים ועוד. זאת החופשיות שלו. יש לו את היכולת להתחבר לנושאים העיקריים של מגזין הטרנדים החדש, העוסק בשקיפות, אנטי מגדריות ועירום.”

הופה, הופה, פה זה לא אירופה

שישה מתוך עשרה גברים בבריטניה מתאפרים ביום חתונתם. ככה, לפחות, עולה מתוך סקר שבו נשאלו 1,800 משתתפים על הרגלי הטיפוח שלהם ביום חופתם. בארץ המגמה קטנה יותר, ומסתכמת בגבר אחד מתוך עשרה (שזה גם לא מעט). ישנם לא מעט גברים, אשר בחיי היום יום שלהם לא רוצים לשמוע את המילה איפור, אבל ביום החתונה הם בהחלט מוכנים לשבת בכדי שיאפרו אותם. הרבה גברים שמבקשים לצלם את עצמם באתרי הכרויות מתאפרים קודם שהם מעלים את תמונתם. גם אנשי הייטק רבים מתאפרים. כבר שנים, שאני מלמד פוליטיקאים ישראלים להתאפר (הם מסתובבים קבוע עם ערכת איפור לפני צילומים). וגם ראש המשלה עצמו מחזיק מאפר קבוע.

ומה עם החתן הסולידי?

הגבר הסולידי הישראלי כבר לא חושש לתדמיתו, הרצון לטשטש פגמים, להבליט עצמות לחיים, ולשפר מראה של שפתיים יבשות וסדוקות גובר על כל שיקול מאצ’ואיסטי. הראייה לכך הן ערכות האיפור לגברים, שנמכרות בישראל באריזה שחורה וקשוחה. אף חברה מסחרית לא הייתה מציעה למכירה מוצרים לגברים במקום שאין בו ביקוש. המותגים רבים פונים בעדינות לגזרת הגברים והכוונה לא בהכרח לאלה המתחברים לצד הנשי שבהם. גם הסטרייטים שבסטרייטים לא נרתעים מלהשתמש במוצרים, שמעניקים מראה טבעי לשדרוג הפנים.

חתן, כך תתאפר נכון:

השלב הראשון הוא הבסיס. כידוע, רוב החתונות מתקיימות בעונת הקיץ במזג אויר חם ולח. למייק-אפ חשיבות גדולה לבסיס האיפור ועמידותו. עור הפנים פולט שמנוניות, והאיפור צריך לשרוד משלוש אחר הצהריים (זו השעה שלרוב מתאפרים) ועד סוף החתונה. העדיפו מייק-אפ בעל דרגת כיסוי גבוהה מהרגיל. יש לזכור שהוא דוהה מעט ומתמזג עם העור ככל שחולפות השעות. השקיעו בספוגית איכותית למריחה שווה ואחידה, ושימרו על אחידות, כדי שלא ייווצר מראה של שכבות. הסתירו כהויות מתחת לעיניים. והקפידו שצבע עור הפנים יהיה תואם לצבע הצוואר.

לאחר מכן, עוברים לאזור העיניים: אזור העפעפיים מועד לפורענות מאחר והוא הראשון להזיע. לפני הנחת המייק-אפ יש לספוח זיעה עם טלק. למראה מואר ורענן ניתן למרוח על הריסים מסקרה שקופה עמידה בכל קנה מידה של דמעות או התרגשות.

חתונה היא זמן הנשיקות על הלחיים, ובשל כך אזור זה מועד לפורענות. הדרך הטובה למנוע “חותמות שפתיים של דודות מנשקות” היא להשתמש בסומק על בסיס קרמי (לא אבקתי) ומיד לפדר. הסומק יצור שכבת מגן, ויחסן מכל פגע. שפתיים יבשות או סדוקות מומלץ להזין במשחת לחות מרגיעה ורק אח”כ להניח שפתון שקוף, כדי שמרקם השפתיים יהיה חלק ואחיד. גבות סוררות ניתן להצמיד בעזרת ג’ל רגיל לשיער.

 

תגובות

להשאיר תגובה