שלחנו את איתן אלחדז לבקר בשבוע האופנה הישראלי שנראה יותר כמו עוד תצוגה, הוא חזר עם תובנות, איזה? צפו

בשבוע האופנה שנפתח ביום ראשון בהשקה חגיגית במתחם הבנייה גינדי היה אפשר לחוש לזמן מה משהו מהניחוח הפריזאי, לא עבודות הרכבת הקלה ולא גל הטרור הצליחו להשבית את שמחת הפאשניסטיות שאצו רצו לבושות במיטב בגדיהן ועטורות תכשיטים וקעקועים זמניים כדי לספוג מעט גלאם ישראלי מיוזע (בעיקר כי המזגן לא ממש עבד) "אנחנו הולכים ללבוש בעונה הבאה מכנסי פדלפון סטייל שנות ה 70" מפתיעה אותי גל דולב, כתבת אופנה ומלבישה בשבוע האופנה "זה אומנם מגוחך לחזור לעבר" היא מסבירה ומוסיפה בעניין "אבל יש בזה גם משהו מקסים". "זוהי מגמה עולמית שאנחנו הולכים לקראתה" מוסיפה חברתה שיר זיו אף היא כתבת בתחום. מי יודע אני שואל 'אולי נחזור פעם לתקופה הויקטוריאנית'? "אני מקווה שלא" מודיעה נחרצות דולב "אני אשמח" מוסיפה חברתה זיו. אז אם הכל זה העתקים אפשר בכלל לדבר על אופנה ישראלית ?  "בוודאי שיש אופנה ישראלית, ובשנים האחרונות יש יותר מודעות לעניין" היא מציינת "בעולם הרחב" היא ממשיכה "יש לאופנה הישראלית מקום בולט ומעצבים ישראלית מצליחים מאוד". ניתן לאפיין את העיצוב הישראלי ? "אני לא בטוחה שניתן לומר שיש קו מסוים" מאבחנת זיו ומוסיפה לבסוף "כולם מושפעים מכולם לכן לקשה לקבוע". עמיר גולן, אושיית אופנה באינסטגרם מתרעם על כך שהצרכים האופנתיים של הגברים נדחקים לפינה ולא זוכים לייצוג הולם "באירופה מיד לאחר שבוע האופנה לנשים מתקיים גם שבוע אופנה לגברים ואילו בארץ אני מרגיש שככל שהזמן עובר הגברים מתחילים לקבל ביטוי. ואני עוד מחכה ליום שבו הגברים בארץ יקבלו שבוע אופנה משלהם".

ומה קורה בחנויות הבגדים ? "שוב, באירופה יש מרחבים גדולים שמוקצים לאופנת גברים משהו כמו 60% – 40% לטובת הנשים ואילו בארץ היחס הרבה יותר קיצוני של 90% – 10% לטובת הנשים".

יכול להיות שהגברים הישראלים לא יודעים להתלבש ? "זה עדיין לא כמו באירופה אבל מתחילים להרגיש שינוי".

מור פוזנייה, תלמידת שנה ב' במכללת 'שנקר' היא חלק מדור העתיד של מעצבי האופנה "אני אוהבת פשוט ומתוחכם לצד משהו מאוד מינימליסטי" היא משתפת אותנו בסגנון העיצובי שלה אך מה שמושך את העין זאת ההברקה האופנתית איתה היא בחרה להגיע לשבוע האופנה "לקחתי חולצת כפתורים של חבר שלי" היא מפתיעה "לבשתי רק שרוול אחד ואת השרוול השני קשרתי מסביב לבטן". עם הייתה לה חזייה היא גם הייתה מראה לי איך היא הופכת את החולצה הזאת לחצאית "אני לא אובססיבית לחבר שלי אלא לחולצה הזאת".

לבסוף פגשתי את בלוגרית האופנה מייגן מימון, יהודייה שחייה על קו פאריז – תל אביב שאף עובדת עם ערוץ הטלויזיה של בית האופנה 'שאנל'. מימון מאוד מתרשמת מהתוצרים של שבוע האופנה אך היא חושבת שיש לנו עוד מה להשקיע במיקום ובמיוחד בלנסות להביא את בשורת העיצוב והמוצרים לאוכלוסיות רבות יותר "ישראל צריכה יותר הזדמנויות וחלק מהבעייה נובעת מכך שאתם מדינה קטנה" היא מציינת.

תגובות

להשאיר תגובה