רגע לפני שהילדים חוזרים לספסל הלימודים ומביאים איתם הבייתה את הכינים, ענבר מעודד דנון, מנהלת המותג "הדרין" מביאה את כל הטיפים הכי חשובים כדי להימנע ממצב מתגרד במיוחד.

שנת הלימודים שמחזירה את הילדים שלכם לבית הספר כבר תכף מתחילה, אז עם החששות לקראת ההתחלה והשמחה בידיעה שהחופש הגדול כבר מסתיים, יש למסיבה הזו עוד כמה שותפים. הכינים. "במקום להיות מופתעים בכל פעם מחדש ולהרגיש אובדי עצות, כדאי לכם לדעת ולצפות שעם תחילת שנת הלימודים "מכת הכינים" בוא תבוא ושגם אם תתגברו עליה מהר וביעילות, צפויות להגיע עוד כמה כאלו במהלך השנה.ראיתם גירוד חשוד? גיליתם "ממצא" חשוד? פשוט היכנסו ל"נוהל כינים" מתוכנן מראש, בלי להילחץ ובלי להתבאס, כשמתחת ליד כבר ממתינים כל האמצעים לאיתור כינים ולהשמדה שלהן ושל ביציהן.נסו ותראו איך שינוי תפיסתי כל כך קטן הופך אתכם מקורבנות של מתקפת פתע, למי ששולטים במצב, מתקתקים את מה שצריך וממשיכים הלאה בלי להשקיע בעניין עודף אמוציות ותחושות רעות" מציינת מעודד דנון.

חשוב. הצטיידו מראש באמצעי הטיפול היעילים ביותר!

כאן, מילת המפתח היא "מראש"! כשאתם מכינים רשימת ציוד לקראת שנת הלימודים, אל תשכחו לרשום לצד הספרים, המחברות, הקלמר והתיק גם את כל מה שצריך כדי להתכונן למתקפת הכינים הבאה. אחרי ה"בילוי" בחנויות מכשירי הכתיבה, היכנסו עם הרשימה גם לבית המרקחת הקרוב אליכם ורכשו את כל מה שנחוץ כדי להיות מוכנים לפעולת מחץ ברגע האמת:

לאיתור כינים – הצטיידו במסרק ייעודי צפוף שיניים ובזכוכית מגדלת.

להשמדת הכינים וביציהן – תוכלו למצוא על המדפים מגוון מוצרים לטיפול בכינים. רוב המוצרים כיום אינם מכילים חומרי הדברה. רצוי לבחור בטיפול המשמיד ביעילות גבוהה גם את הכינים וגם את ביצי הכינים, כך שלא תצטרכו לחזור על הטיפול לאחר שבוע. תוכלו למצוא גם מוצרים מותאמים לסוג ולאורך השיער ואפילו מוס שאינו מצריך שטיפה מיידית, שיציל אתכם כשאתם מגלים את הכינים ממש לפני היציאה מהבית או לפני השינה, או כשמדובר בסרבני חפיפות.

שימו לב! לא כל המוצרים מטפלים גם בביצי הכינים! הצטיידו במוצרים שמבטיחים לכם גם את השמדת הכינים וגם את השמדת ביציהן בטיפול אחד, כמו סדרת הדרין ,ONCE כדי שאלו לא יבקעו לאחר שבוע מהטיפול ויגרמו לגל חדש של כינים צעירות ונמרצות ולצורך בטיפולים עוקבים.

אמצו "נוהל כינים" מסודר
איתור
(די בכינה אחת או בביצה אחת על ראשו של אחד מבני הבית, כדי להכריז על נוהל כינים. טיפ: חפשו ביצים בעיקר במקומות חמים – מאחורי האוזניים ובעורף!)
טיפול (גם בכינים וגם בביצי הכינים)
השמדת ה"ממצאים"
– הטבעתם במים או שטיפה ישירות לביוב במים זורמים.
ניקוי של המסרקים
(השרייתם במים רותחים למשך מספר דקות וניקוי במברשת שיניים ישנה)

החלפה וכביסה של מצעים, מגבות וסרטי שיער במשך 30 דקות בטמפרטורה של 60 מעלות לפחות.

בידוד בשקית ניילון סגורה, למשך יומיים, של חפצים החשודים כ"נגועים" שאינם כביסים, כגון בובות שנמצאות במיטה, כובעים וקוקיות.

הסבירו לילדים על הכינים בסבלנות והכינו אותם לטיפול בעת הצורך. תכננו איתם יחד עיסוק למשך הסירוק ואיתור הכינים, כמו סירוק מול הטלוויזיה, או טיפול בעת משחק. בצורה כזו הילדים יגלו יותר רצון לשיתוף פעולה.

סירוק יומיומי במסרק צפוף, מגביר את יעילות הטיפול ומונע הדבקה חוזרת. מסרק אסי 2000, לדוגמא, העשוי מפלדת אל-חלד והינו בעל מבנה שיניים ייחודי, מסלק כינים וביצי כינים וכן פוצע את ביצי הכינים ובכך מונע התפתחות כינים חדשות. שלחו את הילדים לבית הספר עם שיער קצר, או אסוף באופן הדוק, כך שיבוא במגע מינימלי עם שיערם של ילדים אחרים. הסבירו להם שמגע של שיער בשיער (כולל בצילום סלפי משותף) חושף אותם להדבקה בכינים.

לסיכום, חשוב להיות מוכנים כשהכינים חוזרות ללימודים. ושתהיה לכם שנת לימודים נהדרת!
לקבלת טיפים למניעת הידבקות ולמידע נוסף על טיפול יעיל בכינים   ̶ היכנסו לאתרwww.hedrin.co.il

 

22 הערות

להשאיר תגובה