חרף המצב הכלכלי הלא פשוט במדינה, לא מעט ישראלים ניצלו את הנחות הבלאק פריידי שנערכות במגוון רשתות רחב בארה"ב ובאירופה וביצעו שם רכישות. לפי נתוני חברת השילוח רד בוקס פרסל המבצעת משלוחים הן מארה"ב והן מאירופה, כ – 90.03% מההזמנות בחודש נובמבר היו מארה"ב והיתר מרשתות שונות באירופה.

בעוד שהמסחר מארה"ב פורח, הרכישות מטורקיה בצניחה חדה מאד. בענף המשלוחים יש כאלה שמעריכים את הצניחה בשיעורים שמגיעים עד ל – 90% ביחס לשנים קודמות. את הרקע לצניחה ניתן להסביר במצב הביטחוני ובעמדתה של טורקיה בהקשר למצב.

ומה הישראלים מזמינים מחו"ל? לפי הנתונים הקטגוריה המובילה היא הלבשה ואופנה כאשר כל הזמנה שלישית, 33.7% היא פריט לבוש או הנעלה. הקטגוריה הבאה היא צעצועים ומשחקי וידאו בשיעור של 22.7% ובהמשך מוצרי ספורט, תחביבים ופנאי.

נמרוד מגידוב, מנכ"ל חברת המשלוחים רד בוקס פרסל: "למרות המצב אנחנו רואים שהישראלים לא מוותרים על ההזמנות מחו"ל. הצרכן הישראלי רק מתחיל להכיר את האפשרויות הקיימות בשוק באירופה, כיון שעד לא מזמן מחירי השילוח משם היו יקרים מאוד. כרגע עם מחירי השילוח הזולים של רד בוקס, אנחנו רואים עלייה בהדרגה בהזמנות מאירופה. בארה"ב יש לא מעט אתרים ורשתות כדוגמת אמזון, וולמארט וטרגט שהישראלים התרגלו להזמין מולם באופן שגרתי. למרות שאמזון ביטלה את המשלוחים לישראל בתחילת המלחמה ורק בהמשך החזירה אותו למוצרים בודדים, עדיין ישראלים רבים בחרו בכ"ז להזמין ממנה ונעזרו בשירותי רד בוקס פרסל לשם כך." 


לפרטים נוספים והזמנות:   https://redboxparcel.com/


תגובות

להשאיר תגובה