אירוע "קולולן – קולות של גבורה" – שירת המונים בסימן הגבורה הנשית במלחמת חרבות ברזל בהפקת וביוזמת עיריית תל אביב-יפו בהשתתפות כ-1000 נשים וגברים שיבצעו יחד ובהובלת הזמרת ריטה את שירה המרגש "בוא". האירוע יתקיים ביום רביעי, 20 בדצמבר בתיאטרון הקאמרי בשעה 19:30.

גבורתן של נשים היא עובדה מוגמרת. במערכה הנוכחית בה מצויה מדינת ישראל, תופסות נשות ישראל תפקיד מרכזי בחזית ובעורף. לגבורה הנשית פנים רבות – בין אם בלחימה, בכוחות הביטחון וההגנה, במשק, בכוחות המתנדבים, במערכות הרפואה, החינוך והרווחה, בהנהגה האזרחית ובמרחבים הפרטיים. בכל תחומי גבורה אלה, נשים מצטיינות תוך הפגנת נחישות, תושייה ואומץ חרף חוסר הודאות, החרדה והקושי. את הגבורה הזו – השקטה לעתים – חשוב להאיר באור גדול ולהוקיר.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו: "בזמן שבחזית השטח במלחמת חרבות ברזל מוצבות לוחמות, בחזית העורף מוצבות נשים עוצמתיות לא פחות אשר שומרות על מארג החיים העדין, מועסקות בתפקידים משמעותיים, מתנדבות במיזמים אזרחיים חשובים ולוקחות חלק במאמץ הלאומי לשמירה על חיינו כאן בארץ. באירוע "קולולן", נעלה על נס את אותה גבורה נשית ונשיר כולנו ביחד את השיר "בוא" המסמל שותפות גורל וערבות הדדית- "בוא נעמוד באור ולא בצל". כי עם נשים כמו שלנו האור חזק מתמיד ומצליח להאפיל על החושך".

תא"ל אלה שדו-שכטמן, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר:  "צה״ל יטיל בדרך לניצחון את כל כובד משקלו, כשבשורותיו מיטב הלוחמות והלוחמים ובראשם מפקדות ומפקדים עשויים ללא חת. כולנו עדים מידי יום לתפקידן המשמעותי של נשים בשדה הקרב ובשאר המערכים והן מקור לגאווה גדולה. באירוע מאות חיילות וחיילים מזרוע האוויר, היבשה והים, לצד נשים וגברים מכל תחומי העשייה בחברה הישראלית, יעלו על נס את גבורתן של נשים".

באירוע "קולולן" נציין בגאון את תפקידן החשוב של נשים בחזית ובעורף בהפקה מעוררת השראה, כ-1000 נשים וגברים יבצעו יחדיו ובהובלת הזמרת ריטה את שירה המרגש "בוא". לאחר האירוע יופק קליפ שמטרתו העלאת מודעות למרכזיותם של כוחות נשיים משמעותיים במלחמת "חרבות ברזל" ולהארת הגבורה הנשית בעיני כל.

בין המשתתפות באירוע: לוחמות זרוע האוויר, הים והיבשה, רופאות מצילות חיים, נשים הנאבקות על השבת קרוביהם שנחטפו, עובדות סוציאליות פעילות חברתיות ועוד.  גיבורות הבולטות אשר ייקחו חלק באירוע:  מיס עולם לשעבר לינור אברג'יל, אשת התקשורת לוסי אהרישד"ר רונית אלמוג, רופאה בכירה בביה"ח "איכילוב", רפ"ק מאלי שושנה שוטרת ומתנדבת מד"א, נורית כהן מתנדבת זק"א, עו"ס מירי ברברו אלקיים מנהלת אגף במינהל השירותים החברתיים של עיריית תל אביב-יפו, עמית הדר מתנדבת מד"א הפעילה החברתית רותי רודנר מהחמ"ל האזרחי, ואילה נוי מאיר מתנדבת מיזם "אדמה לאדם".

תגובות

להשאיר תגובה